Болячки на ногах як позбутися

Біль у ногах знайома багатьом, і турбує не тільки людей похилого віку. Причин цього може бути багато, починаючи від банальної втоми при сильних фізичних навантаженнях або незручному взутті, закінчуючи травмами та серйозними патологіями. У першому випадку достатньо відпочити або змінити взуття, і проблема пройде сама собою. Якщо ж болі набули постійного характеру, слід пройти обстеження. Причому, чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим легше буде впоратися із хворобою.

Плями на нозі

Пігментація шкіри може виникати з різних причин, це можуть бути пошкодження шкіри під час депіляції, подряпини, забиті місця, або занадто тісний одяг. Якщо темні плями на ногах з’явилися при варикозі, це говорить про серйозне порушення кровообігу м’яких тканин. Пігментація може бути провісником трофічної виразки або свідчити про наявність тромбофлебіту.

Не у всіх пацієнтів із варикозом з’являються плями на ногах. Судинна недостатність може тривалий час не проявляти себе. Пусковим механізмом можуть бути:

  • травми;
  • цукровий діабет;
  • серцево-судинні патології;
  • інфекційні процеси;
  • ожиріння;
  • вагітність.

Плями при варикозі можуть бути червоного, коричневого або навіть синього кольору. Інтенсивність пігментації залежить від гостроти та тривалості патологічного процесу.

Лікування призначається лише після діагностики.

Біль у мізинці

Пекучий біль у мізинці може виникнути при травмі. У групі ризику знаходяться спортсмени, літні з ослабленим опорно-руховим апаратом, а також люди з туберкульозом, остеомієлітом та пухлинними процесами. Перелом мізинця зустрічається у побуті. Причиною може стати випадковий удар по пальцю або невдалий поворот.

Запідозрити перелом мізинця можна за наступними симптомами:

  1. Нестерпний біль.
  2. Набряк.
  3. Гематома.
  4. Деформація пальця.

Постраждалого слід відправити до травмпункту, проте для початку йому слід надати першу допомогу. Щоб уникнути поширення процесу на здорові тканини, рану слід продезінфікувати. Для зняття болю слід прийняти аналгетичний засіб.

При зміщенні пальця необхідно провести іммобілізацію (знерухомлення). Зафіксувати мізинець можна за допомогою бинта, примотавши його до сусіднього пальця. До пошкодженої кінцівки необхідно додати лід.

Пульсуючі болі

Пульсацію в ногах можуть викликати травми, забиті місця, стрес, цукровий діабет, захворювання хребта. Однак найчастіше причиною стають судинні патології, зокрема тромбофлебіт – запальне захворювання венозних стінок з утворенням кров’яного згустку. Це важка та небезпечна патологія, яку неможливо вилікувати самостійно.

Болі при дотику, набряклість, випирання вен, синюшність шкіри, підвищення температури – це вказує на розвиток тромбофлебіту. Залежно від стадії патологічного процесу лікування може бути консервативним та оперативним.

Профілактика тромбофлебіту включає своєчасне лікування хронічних захворювань вен, дотримання дієти, ведення активного способу життя і відмова від шкідливих звичок.

Болі у ногах є серйозним приводом для звернення до діагностичного центру для з’ясування причини. Фахівці проведуть комплексне обстеження і призначать потрібне саме вашому випадку лікування. Не варто затягувати з візитом до лікаря, адже в багатьох випадках причина болю може бути дуже серйозною.

Записатися на діагностику
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами