Болять пальці та нігті на ногах

Існує безліч причин, через які болять пальці та нігті на ногах. Деякі з них можна усунути самостійно, відмовившись від незручного взуття або педикюру із застосуванням агресивних засобів. Інші ж вимагають допомоги спеціаліста.

Оніхокриптоз

Оніхокриптоз, або простіше кажучи, врісший ніготь, – це хронічне захворювання, що викликає запалення і деформацію пальця. Механізм розвитку патології пов’язаний із вростанням нігтьової пластини у бічний край нігтьового валика.

Причинами оніхокриптозу можуть бути недотримання гігієнічних заходів, носіння тісного та незручного взуття, неправильний педикюр, травми. Деякі захворювання також можуть стати пусковим механізмом, наприклад, цукровий діабет, артрит, мікоз.

Біль під нігтем великого пальця ноги при ходьбі та дотику є характерною ознакою оніхокриптозу. Дефект супроводжується появою та інших симптомів:

 • гіперемії (почервоніння);
 • набряклості;
 • серозного або гнійного відокремлюваного;
 • грануляції (наростів);
 • місцевого підвищення температури.

У тяжких випадках захворювання ускладнюється нагноєнням та надмірним розростанням тканин нігтьової пластини, через що пацієнти не можуть носити взуття, навіть домашні капці. Відсутність своєчасного лікування може стати причиною розвитку гангрени та необхідності в ампутації пошкодженого пальця.

Лікувальна тактика залежить від стадії патологічного процесу. При ранньому зверненні до лікаря можна уникнути оперативного втручання. Консервативна терапія включає усунення першопричини та використання місцевих протизапальних та антибактеріальних засобів.

В окремих випадках може бути призначено операцію. Однак у тридцяти відсотках випадків відбувається рецидив, і це залежить від професіоналізму хірурга.

Панаріцій

Болять кінчики пальців під нігтями та при панариції. Це захворювання є гнійним запаленням м’яких тканин.

Збудником найчастіше виступає золотистий стафілокок. Патоген проникає у тканини через подряпини чи порізи.

Панарицій характеризується появою таких симптомів:

 1. Пульсуючий смикаючий біль.
 2. Припухлість.
 3. Почервоніння навколо нігтя.
 4. Поява гнійного міхура.
 5. Порушення функції пальця.
 6. Підвищення температури тіла.
 7. Безсоння.

Лікувати панарицій найкраще на початкових стадіях, поки не встиг утворитися міхур з гнійним вмістом. Для усунення клінічних симптомів показані місцеві антисептики, наприклад, ванни з Фурациліном і Мірамістином. Також корисними будуть компреси на основі лікарських рослин (ромашки, подорожника, кори дуба). Якщо ж гнійна капсула сформувалася, показаний хірургічний розтин.

Піднігтьова гематома

При гематомі болить ніготь при натисканні. Крововиливи можуть виникнути при ударі, здавлюванні, носінні незручного взуття. Спровокувати синці можуть навіть препарати, що впливають на рівень згортання крові.

Піднігтьова гематома характеризується появою таких симптомів:

 • синець бордового, фіолетового або чорного кольору;
 • смикаючі, пульсуючі болі;
 • відшарування нігтя;
 • набряклість;
 • почервоніння;
 • локальне підвищення температури;
 • оніміння.

Відразу після травми слід прикласти холодний компрес. При вираженому больовому синдромі можна прийняти нестероїдний протизапальний засіб. Якщо існує можливість перелому, слід звернутися до травматолога. На це можуть вказувати порушення функції пальця, поява нетипового хрускоту, а також великий розмір гематоми.

Дренування синця розсмоктується набагато швидше. Суть процедури полягає у проколюванні нігтя розпеченою медичною голкою.

Отже, біль у пальцях та нігтях ноги не можна ігнорувати. Цей симптом може бути ознакою патологій, що вимагають невідкладної медичної допомоги, особливо якщо він супроводжується почервонінням, набряклістю та підвищенням температури.

Записатися на діагностику
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами