Діабет ноги або синдром діабетичної стопи

Синдром діабетичної стопи або, як кажуть у народі, діабет ноги – дуже серйозне захворювання. Пов’язано воно з порушенням вироблення інсуліну в організмі через цукровий діабет крові.

Ця хвороба призводить до наступних наслідків:

  • порушення нервової функції
  • поява ран
  • руйнування кісткових та м’яких тканин
  • утворення тріщин
  • порушення роботи судин

в результаті все закінчується гангреною.

Основні види діабету ніг

Існує кілька основних видів, але на практиці вони зустрічаються часто разом або переплітаються між собою:

  1. Периферична нейропатія – патологічні зміни в нервовій системі ніг, що призводить до втрати чутливості, як больової, так і температурної. Людина не помічає опіків або ран на ногах, може заподіяти істотних ушкоджень не відчуваючи наслідків.
  2. Деформація пальців та стопи. В основному це викликано відсутністю чутливості та неправильним підбором взуття та устілок при діабеті ніг.
  3. Атеросклероз нижніх кінцівок. Основна причина – зниження кровообігу в ногах через підвищений рівень глюкози в крові. Також посилити стан судин може куріння, підвищений артеріальний тиск або підвищений рівень холестерину.

Як виявити діабетичний синдром ніг на ранній стадії?

Насамперед болі в стопі при діабеті не можна ігнорувати. Якщо горять ноги (печіння в ногах), болить п’ята, біль у стопі або болять пальці ніг при цукровому діабеті, негайно звертайтеся до лікаря.

Печіння в нозі, поява тріщини на п’яті або стопі, просто деревіє нога, будь-який біль у ногах, якщо у вас діабет, привід негайно звернутися до лікаря. Постійно обстежуйте свої ноги і носите тільки зручне та підходяще взуття.

На які фактори ще слід звернути увагу, які можуть призвести до синдрому діабетичної стопи:

  • вростання нігтів на пальцях ніг
  • мозолі на ногах
  • виразки на шкірі ніг
  • тріщини на п’ятах
  • надмірна сухість шкіри
  • відсутність чутливості
  • збільшення “кісточек”
  • викривлення пальців на ногах

Всі ці фактори несуть потенційну загрозу та можуть бути симптомами синдрому діабетичної стопи. Якщо вчасно звернутися до лікарні та діагностувати хворобу на ранній стадії, лікування стане набагато ефективнішим та результативнішим, ніж звертатися до лікарів із занедбаною формою.

Запущений стан діабету ніг призведе до ампутації або фатального результату. Особливу увагу приділяйте дискомфортним відчуттям. Печіння ніг при цукровому діабеті – це вже небезпечний сигнал. Будь-який біль у ногах при діабеті має насторожувати. Обов’язково використовуйте ортопедичні устілки. Вони здатні запобігти прогресуванню захворювання, а також захищають ваші ноги від надмірного тиску взуття. Вони правильно розподіляють навантаження викликане вагою тіла і захищають вашу стопу від деформацій та механічних пошкоджень. Біль у ногах при цукровому діабеті під час ходьби буває нестерпним і дуже гострим. Ортопедичні устілки допомагають пересуватися з максимальним комфортом для ваших ніг і уникнути виснажливих больових відчуттів.

Які запобіжні заходи потрібно робити людині з цукровим діабетом?

Щодня дуже уважно оглядайте свої ноги та стопи зокрема. Якщо ви не можете робити це самі, попросіть рідних чи близьких, але щодня робіть як ритуал. Носіть тільки правильне взуття, проконсультуйтеся з ортопедом, яке саме взуття вам підійде. Ретельно стежте за гігієною та тримайте ноги в чистоті та сухості. Не ходіть босоніж по дому і тим більше не носіть взуття на босу ногу. Не мийте ноги занадто гарячою водою, але й холодною не потрібно, температура води не повинна бути нижчою за 37 градусів за Цельсієм. Протирайте ноги лише чистим та м’яким рушником. При пошкодженні ніг не використовуйте спиртові розчини, а одразу звертайтеся до лікаря.

Записатися на діагностику
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами