Діабетики

Цукровий діабет - це не лише гормональні порушення, це ще й цілий ряд супутніх порушень, про які люди, які страждають від цього захворювання, не завжди пам'ятають. Діабет супроводжується порушенням обмінних процесів у тканинах та порушенням мікроциркуляції у дрібних судинах. На перший погляд не так і страшно. А якщо розібратися докладніше?

Порушення обмінних процесів у тканинах призводить до зниження чутливості. А що далі? Подряпину на руці людина швидко помітить та обробить. А якщо, наприклад, у туфель потрапив камінчик? Його не видно. А через зниження чутливості він не відчувається стопою. І цілий день тисне та травмує шкіру. При діабеті можна розтерти таким камінчиком ногу в кров і цього не помітити. Адже ми пам’ятаємо, що обмінні процеси та кровообіг порушені. І така ранка на нозі може не гоїтися тижнями. А якщо камінчик був брудний або бруд потрапив у ранку пізніше, дуже швидко відбувається зараження. І такі рани лікувати ще складніше. Іноді маленький камінчик у туфлі може стати причиною навіть ампутації частини чи всієї стопи.

Ну, і не можна не згадати дрібніші проблеми. Наприклад, ущільнення та ороговіння шкіри через недостатнє живлення тканин і часто розвивається через плоскостопість. Якщо суха ущільнена шкіра трісне, то, як і у випадку з камінчиком, рана легко запалюється та погано піддається лікуванню. А усувати такі зроговіння потрібно під контролем медичного фахівця, який має досвід догляду за діабетичною стопою, щоб не пошкодити шкіру зайвим шліфуванням.

Ноги пацієнтів з цукровим діабетом можуть страждати також на деформацію суглобів, викликаних патологією зв’язкового апарату. А це неможливість вибрати зручне взуття, біль та запалення у стопах. А ще – схильність до грибкових захворювань. Захисні механізми шкіри через недостатнє живлення тканин ослаблені, що дає грибкам зелене світло.

Саме тому людям, які страждають на цукровий діабет, устілки просто необхідні. Звичайно, індивідуальні, тому що серійні моделі не можуть врахувати всіх нюансів перебігу захворювання та особливостей конкретного користувача. Устілка для пацієнтів з цукровим діабетом має бути досить м’якою, щоб у неї, а не в ногу, утоплювалися сторонні дрібні предмети, що випадково потрапили у взуття, і не травмували шкіру стоп. При цьому устілка повинна бути пружною, щоб підтримати функції стопи та зняти навантаження під час ходьби, та враховувати анатомічні особливості та особливості ходи користувача. Вона має бути гладкою, щоб не натирати шкіру. Крім того, якісна устілка для діабетичної стопи повинна добре вбирати і відводити від шкіри вологу, щоб запобігти розвитку грибкових захворювань та бактеріальних інфекцій. Вона повинна також пропускати повітря та не створювати у взутті парникового ефекту. Не можна забувати і про те, що матеріали, з яких виготовлена ​​устілка, повинні бути гіпоалергенними та не викликати на шкірі подразнень. Звичайно ж, всі ці вимоги виріб зможе виконувати, тільки якщо він виготовлений із кількох шарів різної фактури. А якщо частина стопи ампутована, індивідуальна устілка може компенсувати втрачену частину та заповнити простір у взутті.

Записатися на діагностику
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами