Болять п’яти після футболу

Біль у п’яті – це поширена проблема серед футболістів. З деякими причинами цього явища можна впоратися самостійно, інші вимагають медичного втручання. У цій статті ми розглянемо чому болять п’яти після футболу і що з цим робити.

Причини

Стопа – це опора та амортизатор тіла. При різкому збільшенні навантаження м’язи та зв’язки не встигають до нього адаптуватися, що може призвести до розтягування, запалення та болю. Проблеми зі стопами можуть виникнути, якщо нехтувати розминкою та затримкою, а також стрімко збільшувати обсяги тренувань.

Розглянемо й інші причини, через які болить стопа після фізичних вправ:

 1. Перелом.
 2. Підошовний фасціїт.
 3. Тендиніт.
 4. Бурсіт.
 5. Подагра.

Фасціїт

Це запалення підошовної зв’язки, що виникає внаслідок регулярних розтягувань та навантажень на ступню. Біль посилюється при ходьбі та заняттях спортом. Пацієнтам показаний повний спокій. Зменшити болючість допоможе масаж пляшкою холодної води. У запущених випадках потрібне оперативне втручання.

П’ятковий бурсит

Вважається професійною хворобою спортсменів. Болючі відчуття локалізуються у великому пальці, мізинці або подушечці стопи. Пацієнтам показаний прийом протизапальних та аналгетичних препаратів. Для відновлення обмінних процесів у стопі призначають фізіотерапію та масаж.

Тендиніт

Являє собою запалення ахіллового сухожилля. На початкових стадіях ефективним зменшитиме навантаження на стопу. Купірувати больовий синдром допоможуть нестероїдні протизапальні засоби. Для покращення кровообігу та трофіки сухожилля рекомендовані спеціальні вправи для ніг.

Перелом

Перелом супроводжується хрускотом і проявляється у вигляді гострого болю, припухлості, а також неможливості наступити на кінцівку. Стан потребує негайної медичної допомоги.

Лікування

Залежно від причини, через яку болить п’ята після футболу, може знадобитися допомога різних фахівців, наприклад, ортопеда, травматолога або хірурга. Для отримання повної картини буде потрібно комплексна діагностика, яку можна пройти в нашому центрі. Не намагайтеся самостійно поставити собі діагноз і підібрати лікування, це може ще більше посилити ситуацію.

З появою наступних симптомів необхідно відразу звертатися до фахівця:

 • сильний, різкий біль у п’яті;
 • набряк;
 • гематома;
 • неможливість витягнути ступню, стати на неї або нормально пересуватися;
 • гарячка;
 • оніміння;
 • поколювання.

Якщо потрапити до лікаря найближчим часом немає можливості, прикладіть на 20 хвилин міхур із льодом і нанесіть на місце ураження мазь із протизапальним ефектом.

Щоб не стикатися з подібною проблемою, дотримуйтесь деяких рекомендацій. До тренування робіть розминку, а наприкінці не забувайте про затримку.

Не варто заощаджувати на взутті. Через неправильно підібрану модель можуть страждати стопи, суглоби і навіть хребет.

Кросівки мають добре дихати. Краще віддати перевагу взуття з гнучкою підошвою і жорстким задником для запобігання вислизанню. За наявності хронічних патологій, краще порадитися зі спеціалістом, як забезпечити максимальну безпеку під час тренувань з урахуванням проблем.

Болі у п’яті після футболу – це поширене явище, яке здебільшого не потребує медичної допомоги. Наприклад, її може викликати незручне взуття або зневага до розминки. Але бувають і винятки. Біль може бути наслідком травм або захворювання, не пов’язаного з ногами.

Записатися на діагностику
Заповніть форму і ми зв'яжемося з вами