Лікування
Залежно від причини, через яку болить п’ята після футболу, може знадобитися допомога різних фахівців, наприклад, ортопеда, травматолога або хірурга. Для отримання повної картини буде потрібно комплексна діагностика, яку можна пройти в нашому центрі. Не намагайтеся самостійно поставити собі діагноз і підібрати лікування, це може ще більше посилити ситуацію.
З появою наступних симптомів необхідно відразу звертатися до фахівця:
- сильний, різкий біль у п’яті;
- набряк;
- гематома;
- неможливість витягнути ступню, стати на неї або нормально пересуватися;
- гарячка;
- оніміння;
- поколювання.
Якщо потрапити до лікаря найближчим часом немає можливості, прикладіть на 20 хвилин міхур із льодом і нанесіть на місце ураження мазь із протизапальним ефектом.
Щоб не стикатися з подібною проблемою, дотримуйтесь деяких рекомендацій. До тренування робіть розминку, а наприкінці не забувайте про затримку.
Не варто заощаджувати на взутті. Через неправильно підібрану модель можуть страждати стопи, суглоби і навіть хребет.
Кросівки мають добре дихати. Краще віддати перевагу взуття з гнучкою підошвою і жорстким задником для запобігання вислизанню. За наявності хронічних патологій, краще порадитися зі спеціалістом, як забезпечити максимальну безпеку під час тренувань з урахуванням проблем.
Болі у п’яті після футболу – це поширене явище, яке здебільшого не потребує медичної допомоги. Наприклад, її може викликати незручне взуття або зневага до розминки. Але бувають і винятки. Біль може бути наслідком травм або захворювання, не пов’язаного з ногами.